Kde se vzal,tu se vzal – a bude tu stále.

Nový koronavirus není z Marsu. Není to ani biologická zbraň. Objevil se v Číně, kde si ho vypěstovala Matka Příroda, která si s viry hraje velmi ráda. Naše chyba, že jí málo koukáme do karet. Jestli někdo může za tuhle pandemii, tak je to tajnůstkářství a papalášství jednoho režimu, který by měl hodně zpytovat svědomí.

Koronavirus do čínského města Wu-chan, kde nákaza vypukla a které bylo infekcí nejvíce postiženo, mohli rozšířit američtí vojáci. Naznačil to ve čtvrtek mluvčí čínského ministerstva zahraničí. Podle nové zprávy se poprvé koronavirus objevil v čínské provincii Chu-pej již 17. listopadu. Tvrdí do hongkongský list South China Morning Post.

Číny se dotkla americká kritika, že na výskyt nového typu koronaviru čínské úřady reagovaly pomalu a nepočínaly si dost transparentně. Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Robert O’Brien ve středu prohlásil, že pomalá reakce Číny na vznik koronaviru zřejmě připravila svět o dva měsíce, během kterých se mohl připravit na epidemii.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien na Twitteru, kde si podle Reuters často počíná jako zanícený bojovník, napsal, že naopak počínání Spojených států postrádá transparentnost: „Kdy se objevil pacient nula (první nakažený) v USA? Kolik lidí se nakazilo? V jakých nemocnicích se léčí? Mohla to být americká armáda, kdo rozpoutal epidemii ve Wu-chanu. Buďte transparentní! Zveřejněte údaje! USA nám dluží vysvětlení!“

Podle listu South China Morning Post mluvčí zřejmě odkazoval na účast americké armády na Armádních letních světových hrách, které proběhly v říjnu 2019 ve Wu-chanu.

Čínští mluvčí již dříve kritizovali americké představitele za nemorální a nezodpovědné komentáře přisuzující Pekingu odpovědnost za globální dopad pandemie.

KDE JE PRAVDA, CO SI MYSLÍTE VY?

Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nineteen − 1 =