Deset skutečných událostí, které podporují myšlenku cestování v čase

Mobilní telefon06.02.1928 – Mobilní telefon Charlieho Chaplina

V DVD bonusech Chaplinova filmu Cirkus můžete najít krátký film a fotografie dokumentující premiéru samotného filmu v Graumanově Čínském divadle v roce 1928. Na dokumentárním záznamu se krátce objeví žena, která kráčí po ulici a mluví do něčeho, co připomíná mobilní telefon.

V roce 1928 mobilní telefony ještě neexistovaly. To vedlo lidi k podezření, že musí jít o cestování v čase. To ovšem nevysvětluje, kdo to je, s kým mluví a jakou mobilní věž by používala. Je možné, že jde i úplně něco jiného, co nás ještě ani nenapadlo.

Někteří říkají, že tato osoba má u ucha trubkové naslouchátko. To ale nevysvětluje, že do dané věci (přístroje) mluví a směje se tomu.

 

Krabice plná CD-ROM

Krabice plná CD-ROM

1800 – kompaktní disk – CD-ROM

Malba z roku 1800 ukazuje muže, který drží v ruce něco, co vypadá jako krabice s kompaktními disky (CD-ROM). První plastické hmoty byly vyvinuty právě teprve v polovině 19. století a samozřejmě CDčka máme k dispozici až od roku 1980. Napadá vás, co jiného by mohl držet?

Muž z 19. století sražen autem

Muž z 19. století sražen autem

1950 – Muže z minulosti srazilo auto

V polovině června roku 1950 srazilo neznámého zhruba 30letého muže auto na Time Square v New Yourku. Vyšetřování místní policie zjistilo, že muž se jmenuje Rudolf Fentz a je pohřešován od roku 1876, kdy ve věku 29 let beze stopy zmizel.

Při srážce s autem měl na sobě dobové oblečení právě tolik typické pro 19. století. V kapsách měl měděný žeton na pivo, návrh Zákona o péči o koně a povozy, 70 dolarů a vizitky. V současnosti neexistuje jiné vysvětlení, jak se ocitl skokem z roku 1876 v roce 1950. Případně jak by mohl přežít 76 let, když v době zmizení mu bylo 29 let.

 

Brána do minulosti

Brána do minulosti

1943 – Projekt Montauk

O tajné vojenské základně Vzdušných sil Montauk se říká, že se v jejích podzemních laboratořích nachází interdimenzionální tunel, který vědcům umožnil vrátit se do roku 1943.

Autory této myšlenky jsou dva muži, Presto B. NIchols a Al Bieleka. Ti si v roce 1980 začali rozpomínat na potlačené vzpomínky z doby, kdy pracovali právě v této laboratoři. Kvůli čemu by se Vzdušné síly USA chtěly vracet právě do roku 1943?

 

Cestovatel v čase

Cestovatel v čase

1941 – cestovatel v čase

Fotograf v roce 1941 u příležitosti znovu otevření Gold Bridže v Kanadě zřejmě zachytil cestovatele v čase. Má na sobě oblečení, sluneční brýle a logotyp na tričku, které působí velmi moderně a netypicky mezi ostatními. V rukou drží fotoaparát, který nezapadá do dané doby. (Porovnejte s mužem v klobouku, který má nejspíš analogovou zrcadlovkou.) Nic z toho v té době neexistovalo.

Někteří lidé tomu muži přezdívají Time Traveling Hipster. Opravdu rád bych našel nějaký jednoznačný důkaz, že jde o fotomontáž.

 

Filadelfský experiment

Filadelfský experiment

28.10.1943 – Filadelfský experiment

Vojenské námořnictvo USA provedlo někdy kolem 28.10.1943 ve Filadelfských loděnicích tajný experiment. Během tohoto experimentu měl torpédoborec USS Eldridge zmizet a teleportovat se z Pensylvánie do Virginie. Podle některých zpráv se loď vrátila v čase zhruba o 10 sekund. Současně se ukázalo, že teleportace a cestování v čase se může pokazit. Posádka, která byla během experimentu na lodi, dopadla dost tragicky. Někteří její členové cestu nepřežili, jiní byli prorostlí do trupu lodi.

 

Na skok v budoucnosti

Sir Victor Goddard

1935 – let do budoucnosti sira Victora Goddarda

V roce 1935 sir Victor Goddard, důstojník Britských leteckých královských vzdušných sil, letěl se svým letadlem přes opuštěné letiště v Drem (Edinburg). Když se během své cesty vracel zpět opět přes letiště v Drem, byl šokován. Uviděl pod sebou kompletně zrekonstruované letiště, mechaniky v modrých kombinézách a čtyři letadla ve žlutých barvách, která byla zaparkována na začátku přistávací dráhy.

Teprve až v roce 1939 se Britské královské letectvo rozhodlo přebarvit svá letadla na žluto a mechaniky převléknout do modrých kombinéz.

Byla to od sira Goddarda předtucha, zkrat v časoprostoru a nebo krátký skok do budoucnosti?

 

Hodinky ze 400 let staré hrobky

Hodinky ze 400 let staré hrobky

2008 – důkaz o cestování v čase v Čínské hrobce?

V prosinci 2008 čínský archeologický tým otevřel velký sarkofág v hrobce Si Qing, která se nachází v provincii Shangsi. Všichni věří, že tato hrobka byla naprosto nedotčená minimálně po dobu 400 let.

Když ohledali okolí sarkofágu, byli archeologové šokováni objevem malého kousku kovu, ve tvaru hodinek. Čas na hodinkách se zastavil 10:06. Na zadní straně hodinek, jak vyryto slovo „Swiss“ – Švýcarský.

Hrobka byla skutečně neporušená a to minimálně po dobu 400 let. Že by to zde zapomněl nějaký cestovatel v čase?

 

Na skok ve franckouské revoluci

Na skok ve franckouské revoluci

1901 – Moberly-Jourdain incident

V roce 1901 dvě ženy tvrdily, že cestovaly zpátky v čase, když navštívily malý Zámek ve Versailles. Dle jejich slov se náhle ocitly v době francouzské revoluce. Viděli mnoho slavných lidí z té doby včetně Marie Antoinetty a Comte de Vaudreuil.

Kde je ten hotel?

Kde je ten hotel?

1979 – mizející hotel

Dva páry byli na cestě do Španělska přes Francii. Během své cesty se zastavili v hotelu, který byl ve starém slohu. Když se na místo vrátili na stejné místo později, hotel už nenašli. Fotografie, které pořídili během pobytu v hotelu se nepodařilo vyvolat.

Povedlo se jim snad skočit na chvíli do alternativní reality a nebo cestovali v čase?

převzato z http://www.suenee.cz/deset-skutecnych-udalosti-ktere-podporuji-myslenku-cestovani-v-case/

Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 × one =