Astrální cestování – OOBE – out of body experience

Astrální cestování má být jednou z forem mimotělních zkušeností (OOBE – out of body experience) zejména člověka, ostatní fauny nikoliv. Předpokládá duální možnost existence „astrálního těla“, které se může od fyzického těla člověka oddělovat, cestovat mimo něj a pak nazpět do těla vstupovat.

Mimotělesné cestování známé jako jev O.B.E. může být definováno např.  jako zkušenost, kterou vnímá osoba mimo fyzické tělo. O.B.E. je popisováno v různých dobách i kulturách, u lidí mladých i starých, vzdělaných i nevzdělaných, u lidí kteří v astrální cestování věří, ale i u těch kteří o něm nic nevědí.

Lidé mohou vystoupit ze svého těla, provést duševní cestu a pak se opět vrátit do svého fyzického těla. Navíc dokáží popsat, co se provádělo ve vzdálených místech, o kterých neměli možnost mít žádné informace. A právě toto jsou prvotní myšlenky, které vás dovedou až k astrálnímu cestování, které je pro nás zcela přirozené. Poznáváme život nezávisle na těle, což nás probouzí do vyšších stavů vědomí.Vystoupit krátkodobě svou duší z těla, čili provádět astrální cestování, jde uskutečnit mnoha způsoby.

Astrální cestování je někdy nazýváno OBE, z anglického Out of Body Experience, jenž v překladu znamená mimotělné zkušenosti, volně přeloženo jako zážitky mimo tělo. Co se tím vlastně myslí, zážitky mimo tělo? Jedná se o jev, kdy lidský duch spolu s duší opouští naše fyzické tělo. Předpokládám, že každý ví, co je to zážitek blízký smrti neboli klinická smrt. V takovém případě také duch opouští tělo.

V mnohých případech se tak stává po následku nějakého šoku, nehody, či operace. Po chvíli shlédnutí na vlastní tělo se otevře jakýsi tunel, kam pak jdete… atd. U astrálnímu cestování je tomu jinak, člověk nepotřebuje zažít nějaký šok, či nehodu, místo toho klidně leží na posteli a prostě si opustí tělo…

Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − 19 =